Strona główna » Pellet zanętowy
Nasze hity
Nasze nowości

Pellet zanętowy

Pellet zanętowy

Pellet zanętowy to profesjonalny produkt, który posiada bardzo szeroką gamę zastosowań. W wędkarstwie stosuje się go głównie jako bardzo popularna zanęta na duże ryby.

 

Pellet zanętowy - świetne zanęty wędkarskie

 

Oferowany przez nasz sklep pellet do nęcenia, w którego skład wchodzi mączka rybna, oraz odpowiednio dobrane dodatki smakowe i zapachowe skomponowany jest tak, by najlepiej działać na karpia, a także na amura. Pellet zanętowy dobrze rozpuszcza się w wodzie, uwalniając jednocześnie chmurę zapachową, która doskonale przyciąga ryby, dzięki czemu charakteryzuje go duża skuteczność. Znajdujący się w naszej ofercie pellet o średnicy 2, 4 i 12 mm dostępny jest w jedno-kilogramowych paczkach. Zróżnicowanie pod względem kolorów i smaków (dostępne są smaki mięsne i owocowe) pozwala na dobranie produktu zgodnie z własnymi preferencjami i doświadczeniem.


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do

Pellet zanętowy to w dzisiejszych czasach jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań do połowu karpia, amura i innych, podobnych gatunków ryb. Pellet taki posiada bardzo dużo zastosowań, choć najczęściej stosuje się go oczywiście jako zanętę służącą do wabienia ryby. Pellet powstaje z najlepszych składników i jest obecnie coraz częściej wybierany przez doświadczonych wędkarzy.

 

Wędkarze wiedzą doskonale, że dobrze przygotowana zanęta to połowa sukcesu w łowieniu karpia. Przez długi czas zanęty takie przygotowywane były samodzielnie. Każdy miał swoje tajne produkty w mieszance, nie zawsze chętnie dzielił się z innymi recepturą. Obecnie dostępny jest pellet o świetnym składzie z dobrych jakościowo produktów, dzięki któremu wędkarstwo karpiowe stało się łatwiejsze, a na pewno przyjemniejsze. Możliwość skorzystania z gotowego pelletu sprawia, że więcej czasu można spędzić nad wodą, a ryby dostają wszelkie niezbędne dla zdrowia i prawidłowego wzrostu składniki odżywcze w formie zanęty. Co warto wiedzieć na temat pelletu zanętowego?

 

Co to jest pellet zanętowy i z czego się składa?

 

Pellet jest zanętą w postaci niewielkich, sprasowanych walców z małą dziurką w środku. Wykonany jest z kilku zasadniczych składników. Podstawę stanowi baza z mączki rybnej, mączki kostnej, albo innych produktów. Mieszankę uzupełnia się w odpowiednio sprawdzone i skuteczne składniki odżywcze jak tłuszcze, niezbędne do wzrostu aminokwasy, minerały i komplet witamin. Dzięki temu pellet nie tylko skutecznie wabi ryby, ale również jest wartościowym, a przede wszystkim zdrowym sposobem na ich dokarmianie. Do pelletu dodaje się też tak zwanych atraktorów. Są to substancje smakowe, zapachowe i barwiące, które sprawiają, że pellet jest bardziej atrakcyjny dla ryb i skutecznie je przyciąga w łowisko. Sposób wykonania pelletu sprawia, że atraktory nie są uwalniane od razu, ale przez dłuższy czas. Tworzy się przy tym unosząca się w wodzie chmura zapachowa, do której ryby przypływają bardzo chętnie. Dobór odpowiednich dodatków sprawia, że pellet kojarzony jest przez ryby z ich naturalnym pokarmem - skorupiakami, mniejszymi rybami, czy nawet niewielkimi owocami, które wpadają do wody. Kształt pelletu sprawia, że może być on używany zarówno do nęcenia ryb, jak i jako przynęta w kilku różnych metodach. To, jak używa się pelletu, zależy przede wszystkim od doświadczenia i preferencji danego wędkarza.

 

Pellet karpiowy - rodzaje i przeznaczenie

 

Przede wszystkim pellet dzieli się ze względu na wielkość. Może mierzyć on mniej niż dwa milimetry albo nawet 30 mm. Różnych wielkości używa się do łowienia różnych ryb. Kiedy pellet stosowany jest jako przynęta, to jego wielkość powinna być dostosowana do przeciętnej wielkości ryby w łowisku. Z reguły pellet najmniejszy stosowany jest jako zanęta. Opadające na dno ziarna skutecznie uwalniają chmurę zapachową w dużej objętości wody. Pellet o większych rozmiarach stosowany jest częściej jako doskonałej jakości przynęta, na przykład do łowienia na włos. Czasami ziarna pelletu nie mają dziurki - w takim wypadku wykorzystuje się je przede wszystkim jako zanęty. W ofercie Optimal Baits znaleźć można pellety miękkie i twarde do nęcenia. Miękki o wiele częściej stosowany jest jako przynęta na karpia - na przypon albo po bezpośrednim umieszczeniu na haczyku. Poszczególne rodzaje pelletu różnią się ze względu na skład, a przede wszystkim zawartość różnego typu atraktorów. Pod względem smaku i zapachu, rozróżnia się pellety mięsne i owocowe, a także takie, które są ich połączeniem. Pellety mięsne imitują drobne zwierzęta żyjące w wodzie, a pellety owocowe - owoce, które w cieplejszej porze roku wpadają do zbiornika z okolicznych zarośli.

 

Jaki pellet zanętowy wybrać?

 

Wybór najlepszego pelletu powinien być uzależniony przede wszystkim od wybranej w danym przypadku metody łowienia. Przy łowieniu na metodę wybiera się zazwyczaj drobny, twardy pellet, który przed użyciem należy odpowiednio namoczyć. Podobny produkt wybiera się do klasycznego nęcenia ryb. W przypadku, gdy pellet wykorzystywany jest jako przynęta, to powinno się wybrać raczej większe rozmiary, choć - jak już wcześniej napisano - powinno to być przede wszystkim uzależnione od przeciętnej wielkości ryb w danym zbiorniku. Jeśli chodzi natomiast o dobór najlepszych smaków i kolorów pelletu, tutaj przede wszystkim powinny decydować preferencje wędkarza. Istnieje wiele teorii na temat tego, jakie smaki wolą ryby w zależności od zbiornika, czy pory roku. W praktyce są one jednak trudne do udowodnienia i każdy wędkarz powinien polegać przede wszystkim na własnym doświadczeniu wędkowania. Kolor pelletu liczy się wyłącznie w zbiornikach o czystej, przejrzystej wodzie. W zbiornikach bardzo zarośniętych albo o bardzo mulistym dnie nie odgrywa on istotnej roli.

 

Instant pellet - gotowa zanęta do method feeder

 

Instant pellet 2mm, czyli zanęta przeznaczona do bezpośredniego użycia. Jest to gotowy produkt już odpowiednio nawilżony o odpowiedniej kleistości z grupy zanęt. Używa się go do łowienia na tak zwaną method feeder, w której służy do wypełnienia koszyczka zanętowego, ale z powodzeniem można używać go w tradycyjny sposób. Idealnie nadaje intensywną nutą smakowo zapachową, nie rozprasza się skupiając ryby w punkt naszego koszyczka zanętowego. Pellet wędkarski do metody to również bardzo dobrej jakości przynęta do łowienia karpi.

 

Pellet zanętowy - skuteczna zanęta karpiowa

 

Pellet zanętowy to jednak przede wszystkim skuteczna zanęta na karpia, amury i wiele innych ryb z rodziny karpiowatych. Produkcja zanęt - pelletu łączy w sobie doświadczenie i wiedzę dotyczącą hodowli i poławiania ryb, ich żywienia i preferencji żywieniowych, a także zachowania w środowisku naturalnym. Tylko taka wiedza pozwala na dobranie optymalnych składników pelletu, dzięki którym zanęta cieszy się dużym zainteresowaniem. Struktura i sposób wykonania ziaren pelletu sprawia, że przyciągające rybę aromaty uwalniane są bardzo powoli, co znacznie zwiększa skuteczność łowienia. Bez wątpienia pellet karpiowy jest właśnie tym, czego potrzebują wędkarze, by móc jak najczęściej cieszyć się udanym połowem przez cały rok.

 

Internetowy sklep wędkarski Optimal Baits

 

Nasz internetowy sklep wędkarski wyposażony jest w różne rodzaje zanęt do połowu karpi. Gotowy produkt pellet wędkarski z intensywną nutą smakowo zapachową pakowany jest w jedno kilogramowe opakowania. Dostępny do bezpośredniego użycia idealnie nadaje się na szybkie zasiadki jak i do długotrwałego nęcenia. Pellety również sprawdzą się jako samodzielna przynęta zakładana na włos do łowienia karpi. Zanęty do połowu karpi i akcesoria wędkarskie oferowane w naszym sklepie to ciekawe i skuteczne produkty chętnie wybierane przez profesjonalnych wędkarzy.
 

Sklep wędkarski Optimal Baits.

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES W SERWISIE INTERNETOWYM.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu