Strona główna » Kulki proteinowe » Kulki Pop Up
Nasze hity
Nasze nowości

Kulki Pop Up

Kulki Pop Up

Kulki Pop Up. Łowienie karpi na włos z użyciem kulek proteinowych pływających już dawno weszło do kanonu wędkarstwa karpiowego. Warto jednak pamiętać, że nie w każdym zbiorniku sprawdzają się takie same kulki. Jeżeli w wielu przypadkach kulki tonące nie sprawdzają się, wtedy najlepiej jest wybrać tak zwane Pop Up-y.

 

Kulki pływające Pop Up - kiedy ich używać?

 

Kulki pływające charakteryzują się odpowiednio dobranym składem, smakiem, zapachem i kolorem. Wszystko to ma na celu jak najskuteczniejsze przyciągnięcie ryby. Zdarza się jednak, że w niektórych zbiornikach widoczność jest znacznie ograniczona - na przykład przez dużą ilość roślinności wodnej, czy też spore zamulenie dna. W takim wypadku zwykłe kulki nie byłyby wystarczająco widoczne. Skuteczność połowu można podnieść używając kulki pływające na karpia. Kulki pływające Optimal Baits dostępne są w wielu smakach i kolorach, dzięki czemu można dobrać je zgodnie z indywidualnymi preferencjami i doświadczeniem. Świetnie nadają się do stosowania pojedynczo i na tak zwanego bałwanka.


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do

Kulki Pop Up - kulki pływające

 

Kulki pływające popularnie nazwane przez wędkarzy Pop Up lub pływaki (z ang. Pop Up). To pływająca odmiana kulek proteinowych niewielkich rozmiarów. Kulki pływające Pop Up stosowane na włos to popularna przynęta na duże ryby. Do produkcji użyto bardzo dobrą jakość produktów. Wykonane z lekkich komponentów w bardzo wyrazistych kolorach i zapachach. Kulki pływające to przynęty bardzo wyporne i utrzymujące swoje właściwości przez długi czas. Można je kroić zachowując przy tym ich właściwości. Potrafią - mówiąc dosłownie - zrobić robotę na silnie zamulonych i porośniętych roślinnością wodną łowiskach. Jest to przynęta na karpia do zadań specjalnych, wszędzie tam gdzie jest ograniczone pole do popisu dla klasycznej kulki proteinowe tam wchodzi do gry popek. Kulki pływające nie są wprawdzie przynętą selektywną, lecz w połączeniu z kulką tonącą tworzą tzw. bałwanka i stają się wtedy świetną i skuteczną alternatywą na duże ryby. W naszym sklepie dostępne są popularne pływaki w wielu rozmiarach i kształtach.

 

Kulki proteinowe pływające Pop Up - skuteczna przynęta na duże ryby

 

Bardzo popularnym zastosowaniem kulek pływających Pop Up jest połączenie z kulką tonącą na tzw. bałwanka. Uniwersalne połączenie produktu bardzo często wybierane przez karpiarzy stosowane z powodzeniem na większości łowisk daje efekt przynęty zbalansowanej, lekko osadzonej na dnie, lekko poruszającej się pod wpływem ruchów wody. Taka przynęta jest łatwiej zasysana przez ostrożne grube karpie. Połączenie potocznie zwanego popka i tonącej daje wiele możliwości - kombinacji smakowych uzależnionych tylko od kreatywności karpiarzy i preferencji ryb w danym zbiorniku.

 

Kulki Pop Up - Kulki pływające do method feeder

 

Kulki pływające również znalazły zastosowanie w bardziej aktywnej dziedzinie wędkarstwa, jaką jest method feeder. Kulek pływających używa się w nieco inny sposób, są zdecydowanie mniejszych rozmiarów i mocuje się je na gumce do haczyka lub po prostu na tradycyjnym włosie. Popularniejszą alternatywą dla kulek pływających pop up do łowienia na metodę są dumbells. Różnica między klasycznymi kulkami pływającymi pop up jest tylko w walcowatym kształcie. Baryłki, bo mowa o dumbells, to popularna przynęta stosowana w tej metodzie. Warto jeszcze wspomnieć o przynętach pływających w wersji wafters, czyli kulek i dumbells zbalansowanych dociążonych tylko samym haczykiem precyzyjnie wyważonych, balansujących na samym dnie.

 

Kulki Pop Up to idealna przynęta na zamulone dno lub zbiorniki z gęstą roślinnością wodną.


 

Zapraszamy.

Sklep internetowy Optimal Baits

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES W SERWISIE INTERNETOWYM.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu